رفتن به محتوا

خدمات

خدمات شرکت هات وینتر را در ادامه
می‌توانید مشاهده کنید

شرکت هات وینتر به منظور ارائه خدمات بهتر به مشتریان خود آمادگی دارد کارشناسان فنی خود را به سراسر ایران اعزام نموده تا ضمن بازدید از دستگاه­های ساخت این شرکت علاوه بر ارائه پیشنهاد فنی در خصوص وضعیت دستگاه، نسبت به ارائه پیشنهاد مالی جهت انواع تعمیرات اقدام نماید تا مشتریان با در دست داشتن اطلاعات کافی مالی و فنی توانایی اتخاذ بهترین تصمیم را در خصوص دستگاه های خود داشته باشند.

جهت ایجاد اطمینان خاطر برای مشتریان دستگاه های شرکت هات وینتر، این شرکت آمادگی دارد با اعزام کارشناس نسبت به راه اندازی اولیه تجهیزات فروخته شده اقدام نماید. کارشناس اعزامی ضمن بررسی تک تک پارامترهای برنامه اقدام به کنترل عملکرد صحیح اجزاء دستگاه خواهد نمود تا از آسیب دستگاه در زمان راه اندازی جلوگیری شود. پس از حصول اطمینان از عملکرد صحیح دستگاه در حضور نماینده مشتری دستگاه در حال کار به ایشان تحویل خواهد شد. ارائه این خدمات در برخی از محصولات با اخذ هزینه انجام خواهد شد.

در بخش خدمات پس از فروش توجه به درخواست مشتری اهمیت بسزایی دارد. این شرکت در طول مدت گارانتی و همچنین بعد از آن به مدت ده سال به ارائه خدمات پس از فروش خود را متعهد می داند. مشتریان دستگاه های سرماآفرین همواره خیالی آسوده از بابت دسترسی به قطعات یدکی اصلی داشته اند. گروهی از پیمانکاران ماهر در تمام مدت فصل گرم سال آماده اعزام به سرار ایران هستند تا این اطمینان را داشته باشیم که هیچ یک از تجهیزات به دلیل نقص فنی از سرویس خارج نباشد.

شرکت هات وینتر دستگاه های خود را در برابر عیوب ناشی از ساخت یا مواد اولیه نامرغوب مصرف شده، تحت شرایط بهره برداری و نـگهداری صحیح، برای مدت 18 ماه ازتاریخ تحویل به خریدار یا 12 ماه از تاریخ نصب و راه اندازی (هرکدام زودترواقع گردد) تضمین می نماید.
تعهدات شرکت محدود می شود به تحویل یا تعویض قطعه یا قطعات معیوب مربوط به لوازم دستگاه های ساخت خود بدون دریافت وجه، مشروط براینکه خریدار به محض ملاحظه عیب یا نقص بصورت مکتوب این شرکت را مطلع نماید.